Duda ma się czego bać, modlitwa mu nie pomoże

Sondaże ciągle dobre dla PiS. Jednak pojawia się tendencja odpływu elektoratu, nie tylko na rzecz Konfederacji Korwin-Mikkego.

To także znamionuje, iż Duda nie może być pewien reelekcji, a nawet wielce prawdopodobne, iż od maja będziemy mieli prezydent kobietę, tak można sądzić, gdyż Małgorzata Kidawa-Błońska jeszcze nie rozpoczęła kampanii wyborczej, bo w Platformie mamy do czynienia z wewnętrzną kampanią i wyborem szefa, a sondaże wskazują na remis.

Niemniej trzeba zmobilizować maksymalnie wyborców i pognać Dudę i PiS, gdzie pieprz rośnie.

Nie będzie to proste, bo przegrany Kaczyński sięgnie po wszelkie dostępne możliwości, aby unieważnić wynik wyborów.

Obawiam się nawet, że może dojść do przelewu krwi. U władzy mamy polityczny motłoch (podobny do PPR w latach czterdziestych ubiegłego wieku), który jest w stanie utopić Polskę, a to dlatego, że na wierzch wyjdą ich wszystkie łajdactwa, złodziejstwo i korupcje.

Sondaż Pollstera dla „Super Expressu” bardzo mocno uderza w pozycję Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, partia Jarosława Kaczyńskiego nie mogłaby liczyć na parlamentarną większość.

PiS traci 2,35 pkt. proc. poparcia w porównaniu z ostatnim sondażem Pollstera. Głosowałoby na niego 41,10 proc. badanych. To oznacza, że, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, partia Jarosława Kaczyńskiego nie miałaby tej samej pozycji w parlamencie, co teraz.

W najnowszych zestawieniach pozycję zyskuje natomiast Koalicja Obywatelska, której przybyły 2 pkt. procentowe.

KO poparłoby 27,51 proc. badanych, Lewicę – 14,51 proc., PSL- Koalicję Polską – 8,53 proc., a Konfederację Wolność i Niepodległość – 8,09 proc.

Remis między Małgorzatą Kidawą-Błońską a Dudą. Obecny prezydent powinien szykować się na to, że po Trybunale Stanu potrzebne mu będą szczoteczka do zębów, para gaci na zmianę, a poza tym w miejscu resocjalizacji niech się modli, aby współwięźniowie nie chcieli zrobić z niego taboret z dziurką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s