Oreiro, 02.01.2020

 

Afera z Oreiro problemem prawicy. Rydzyk pogroził palcem Kurskiemu

02.01.2020

Występ Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń z Dwójką transmitowanego przez TVP wzbudził ogromne emocje. Choć telewizja publiczna reklamowała występ urugwajskiej gwiazdy jako prawdziwy hit tegorocznej imprezy sylwestrowej w Zakopanem, media ojca Tadeusza Rydzyka widzą sprawę nieco inaczej. „Nasz Dziennik” oburzył się promowaniem artystki, która jest zwolenniczką legalizacji związków homoseksualnych i domagał się od TVP wyjaśnień. Co na to telewizja kierowana przez Jacka Kurskiego?

Afera z Oreiro problemem prawicy. Rydzyk pogroził palcem Kurskiemu

„Nasz Dziennik” nazywa zaproszenie Natalii Oreiro przez telewizję publiczną wprost: „To fałsz w misji TVP”. Gazeta, powołując się na „część komentatorów”, w tym – działaczkę pro-life Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk i dr Hannę Karp, wykładowczynię na toruńskiej uczelni o. Rydzyka, z ogromnym zaskoczeniem odebrała występ latynoskiej piosenkarki, projektantki mody i aktorki znanej z serialu „Zbuntowany Anioł”. O co poszło?

Kością niezgody są poglądy gwiazdy, a konkretnie – spoty, w których artystka wypowiadała się na temat LGBT, podkreślając, że jest zwolenniczką małżeństw osób tej samej płci. Ale to nie wszystko! Gazeta, której inicjatorem i propagatorem jest ojciec Tadeusz Rydzyk, przypomina też, że Oreiro pojechała rok temu do Rosji, gdzie – promując swoją piosenkę „United by love” – wystąpiła w radiu „w koszulce z flagą totalitarnego ruchu LGBT”.

„Nasz Dziennik” zwrócił się do TVP z prośbą o wyjaśnienie, „jakie były motywy zaproszenia zaangażowanej ideologicznie artystki”. W odpowiedzi Telewizja Polska napisała, że zapraszając gwiazdy, kieruje się tylko i wyłącznie ich dorobkiem artystycznym i popularnością, a nie ich poglądami”.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, cytowana przez „Nasz Dziennik”, podkreśliła, że „oczekiwanie wobec mediów publicznych jest takie, aby promowały za publiczne pieniądze, które nie tylko odznaczają się sukcesami, ale jasno stają po stronie wartości”.

Medium stworzone przez ojca Rydzyka krytycznie ocenia też poziom artystyczny corocznych imprez sylwestrowych TVP. „Z wielu stron słychać postulat, by ten projekt zmienić na bardziej wysublimowany” – pisze dziennikarz gazety. Natomiast dr Karp dodaje: „Oreiro ma swoich fanów i nie potrzebuje lansu TVP”.

(Źródło: „Nasz Dziennik”)

Fani oburzeni i zażenowani występem Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem

Ojciec Rydzyk zagubił się w drodze na urodziny Radia Maryja

 

fakt.pl

%d blogerów lubi to: